Odzież do biegania

W końcu wracam do nawyku biegania, więc pomyślałem, że napiszę post czy tu czy na stronie http://stylizacjekaren.bloog.pl/ dla wszystkich nowych biegaczy i biegaczek. Bieganie nie było czymś, co naturalnie mogłam zrozumieć, to było coś, z czym przez długi czas bardzo się zmagałam i wymagało to dużo determinacji, by dalej uprawiać ten sport. Ale jako od fashionistki wymagałam od siebie więcej – nie tylko odwagi i ciężkiej pracy, ale też ładnego wyglądu.

Kiedy po raz pierwszy zaczęłem biegać, spędziłam dużo czasu na próbach określenia, jakie ciuchy są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście, można biegać w koszulkach z bawełny – ale niekoniecznie są one najlepsze. Bieganie w używanych koszulkach może być niekomfortowe i nie chciałem, aby to, co mam na sobie było wymówką do unikania biegania. Dla mnie osobiście ważne jest czuć się gotowa. Oczywiście nie chodzi o to, by wydawać setki złotych na ubiór sportowy, ale istnieją ubrania które na pewno pomogą ci zachować dobrą formę.

dsc_0109_2_31Uważam, że kobieta powinna zacząć od odpowiedniego biustonosza sportowego; jedna z moich ulubionych reklama twierdziła, że jedyną rzeczą, która powinna podskakiwać jest piłka. Bieganie w normalnym biustonoszu (a nawet gorzej – bez biustonosza) jest bolesne zarówno podczas samego biegania, jak i na dłuższą metę. Może powodować problemy z kręgosłupem.

Drugim istotnym elementem powinna być dobra para butów do biegania. Wolę wybierać markę bez nazwy zamiast reklamowanych butów sportowych – chcę płacić za jakość, a nie za logo. Ale wiem, czego chcę – dobra trakcja, łukowe podeszwy, dobre rozłożenie ciężaru i komfort.

A ubrania – oczywiście można znaleźć dobre dresy w sklepach. Takie dresy występują w dwóch odmianach, i oba nadają się do biegania; dresy kardio i aerobowe – te pierwsze chronią cię przed zimnem (zwłaszcza gdy pamiętasz, że zima się nie skończyła) i wiosennym deszczem, te drugie są lekkie i idealne na lato.

Na koniec warto rozważyć dobrą, nielepiącą się do ciała koszulkę. Podkoszulki bawełniane nasiąkają potem, więc lepiej nadają się na to materiały syntetyczne.

I wreszcie rozważ akcesoria, takie jak opaska na głowę lub odtwarzacz mp3 – w dzisiejszych czasach bieganie z telefonem to prośba o kłopoty.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s